ENERJİ

Borusan Boru olarak 65 yıllık tecrübemizle, dünyaca ünlü enerji projeleri için hat boruları, sondaj boruları, doğal gaz ve yüksek basınç boruları üretiyoruz. Katma değerli ürünlerde büyüme stratejimiz doğrultusunda enerji sektörü için Türkiye’de Gemlik’te bulunan iki tesisimizle, Amerika’da ise Houston Teksas’ta bulunan tesisimizle uzmanlığımızı dünya ile paylaşıyoruz.

Ülkemizin en büyük spiral kaynaklı boru entegre üretim tesisi olan Gemlik Fabrikamız dünyadaki ilk üç 2-adımda kaynak teknolojisiyle üretim yapan ve Avrupa’nın tek parça 24,5 metre üretim yapabilen tek tesisi olma özelliğini taşıyor. Gemlik Boyuna Kaynaklı Boru Fabrikamız ise özellikle gaz borularındaki deneyimi ve uzmanlığı ile sektörün ana üretim üslerinden biri olarak görülüyor.

2014 yılında Amerika’da kurulan Houston Fabrikamız ise özellikle petrol, doğal gaz arama ve çıkarma kuyularında (OCTG) ve nakil hatlarında kullanılan çelik borular üzerinde uzmanlaşarak, ileri teknoloji donanımıyla ve ödüllü tesisiyle müşterilerine anahtar teslim proje çözümlerini en rekabetçi şartlarda sunmaya devam ediyor.

Borusan Boru olarak altyapı hat boruları alanında dünyaca ünlü projeler ve özellikle Kuzey Amerika pazarında geçtiğimiz 10 yıl içerisinde edinilen deneyimlerle bu segmentteki uzmanlığımızı tüm dünyayla paylaşıyoruz. API standardındaki ürünlerde ABD’nin Türkiye’deki tek tedarikçisi olarak görülen Borusan Boru proje yönetiminde; satış öncesi planlamadan satış, üretim, montaj ve kalite süreçlerine kadar yüklenici firmaların çözüm ortağı olarak yer alıyor.

katalog

KALİTE BELGELERİ

ULUSLARARASI SERTİFİKALAR